Jest wiele powodów, dlaczego Rodzice zmieniają dziecku szkołę. Wrzesień to nie tylko czas powrotu dzieci do szkół, ale również moment, w którym rodzą się pytania, obawy i nieporozumienia związane z funkcjonowaniem systemu edukacji.
Podczas spotkania poruszono kluczowy temat slow fashion, czyli świadomego podejścia do mody, które nie tylko zmienia nasz sposób ubierania się, ale także wpływa na nasze zdrowie i środowisko.
Rozmawiamy o tym, jak ważne jest oznaczanie własnych materiałów licencjami oraz edukacja w zakresie praw autorskich, zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.
O tym, jak pomóc swojemu szczęściu rozmawialiśmy z dr Anna Hildebrandt-Mrozek, znaną propagatorką psychologii pozytywnej i inicjatorką Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Nasza rozmowa skupiła się na niezwykle istotnym temacie – jak zadbać o szczęście w szkole oraz po co organizować Tydzień Szczęścia.
W pierwszym odcinku 8 sezonu w EduKOSMOSIE wspólnie z naszą gościnią wejdziemy do fascynującego świata neuroróżnorodności i szeroko pojętej różnorodności wśród ludzi. Nasza rozmowa dotyczyła fundamentalnych pytań i zagadnień, które mają ogromne znaczenie zarówno dla edukatorów, jak i rodziców a profesor Dorota Podgórska-Jachnik ujawniła sekrety neuroróżnorodności.
W naszym ostatnim odcinku podcastu „EduKOSMOS” z cyklu "Lato z Rodzicami", pt "Czy Rodzice mogą zmienić Nauczycieli?" podsumowaliśmy wakacyjny cykl, w którym poruszaliśmy różnorodne tematy związane z przygotowaniem zarówno rodziców, jak i dzieci do wyzwań codziennego życia.
Wychowanie dzieci zawsze wiąże się z wieloma wyzwaniami, ale kiedy nasze pociechy wkraczają w wiek nastoletni, stajemy przed nowymi, często nieprzewidywalnymi problemami. Na kolejnym etapie edukacji, od klasy czwartej do ósmej, dzieci zaczynają intensywnie eksplorować swoją tożsamość, co dla rodziców może być źródłem wielu trosk i niepewności.
Kiedy uświadamiamy sobie, że moje dziecko idzie do szkoły bywa, że wpadamy w panikę. W dzisiejszym odcinku chcemy was do tego przygotować.
W odcinku "Rywalizacja kontra współpraca" staramy się przybliżyć rodzicom, jak ważna jest współpraca nie tylko w kontekście planu daltońskiego, ale również w życiu codziennym.
Rodzicielstwo to jedno z najtrudniejszych i jednocześnie najbardziej satysfakcjonujących zadań, jakie można sobie wyobrazić. W dzisiejszym odcinku podcastu „EduKosmos”, omówimy niezwykle ważny temat, który spędza sen z powiek wielu rodzicom – jak przygotować dziecko do przedszkola, aby zapewnić mu najlepszy start w przyszłej edukacji.
Na co mogę pozwolić mojemu dziecku czyli autonomia i samodzielność w szkole i w domu. Witajcie w kolejnym odcinku naszego podcastu z cyklu "Lato z Rodzicami".
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile czasu spędzać z dzieckiem, ponieważ ważniejsza od ilości jest jakość wspólnie spędzonego czasu. Jednak można wyróżnić kilka kluczowych aspektów.