EDK#237: Daltońska drużyna pierścienia

W tym odcinku zadaliśmy każdemu członkowi naszej daltońskiej drużyny: Teresa Smoleń, Kalina Stefaniak, Larysa Pyzik-Dziubczyńska, Regina Hadryś, Agnieszka Grusiecka, Wiesława Mitulska, Marcin Michalik, inspirujące pytania, które pozwoliły im podzielić się swoimi osobistymi doświadczeniami.

EDK#236: Uważność na wakacje czyli jak dobrze wypocząć? – Hanka Warchałowska

W dzisiejszych czasach nauczyciele szukają nowych metod i narzędzi, które pomogą im rozwijać kompetencje oraz efektywnie zarządzać swoją pracą. W jednym z wywiadów, Hanka Warchałowska podzieliła się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat pracy nauczyciela, wyzwań, jakie niesie ze sobą ten zawód, oraz roli uważności w codziennym życiu edukatora.

EDK#235: Jak być spokojnym, skutecznym i szczęśliwym Rodzicem? – Kinga Sanocka

W dynamicznie zmieniającym się świecie edukacji, nauczyciele często zmagają się z wyzwaniami, które wymagają nieustannego rozwijania swoich kompetencji. Wywiad z Kingą Sanocką, doświadczoną edukatorką i pasjonatką pedagogiki, dostarcza inspiracji i praktycznych wskazówek, jak sprostać tym wyzwaniom. Nasza rozmówczyni dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat edukacji, w której spędziła ponad 25 lat, oraz nowoczesnymi metodami nauczania, które mogą odmienić sposób pracy z dziećmi.

EDK#231: Nowoczesne nauczanie – Jolanta Okuniewska

Jolanta Okuniewska, nauczycielka z ponad 38-letnim stażem, podzieliła się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat nowoczesnych metod nauczania oraz radzenia sobie z emocjami w kontekście uczestnictwa w konkursach.

EDK#230: Jak przejść na swoje? – Kinga Wilim

Serdecznie zapraszamy na wywiad w EduKOSMOSIE, w którym rozmawiamy o tym, jak przejść na swoje. Naszym gościem była Kinga Wilim, autorka książek, która od ponad dziesięciu lat wspiera rozwój umiejętności pisarskich wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.