Współpraca w zmianie

Pandemia dotknęła wszystkich i wymusiła zmiany na każdej płaszczyźnie. Szczególnie dało się to odczuć w placówkach edukacyjnych, które bez żadnego przygotowania musiały przejść z tradycyjnego nauczania na lekcję na online, co tylko przyśpieszyło proces rewolucyjny w szkołach. Jednak dalej pozostaje wiele dziur, które można zapełnić nowymi rozwiązaniami. Od czego w takim razie zacząć i jak przekształcić edukację, aby była przyjazna zarówno uczniom, nauczycielom, jak i rodzicom? Odpowiedź jest prosta, szkoła potrzebuje dobrego dyrektora!

A więc jaki powinien być dyrektor?

Przede wszystkim musi być to osoba, która jest zawsze o krok do przodu oraz ma w sobie ogrom chęci do rozwoju i działania. To również trener, a także szkoleniowiec dla swojego grona pedagogicznego. Jest to duże wyzwanie, dlatego osoba na tym stanowisku musi być bardzo silna, a zarazem odważna, aby umiała zmierzyć się z aktualnym systemem edukacji.

Kolejnym ważnym aspektem w pracy dyrektora jest empatia i otwartość na drugiego człowieka. Co nie zawsze jest proste, z racji tego, że nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć czyjeś zachowanie. Mimo to dobry szef powinien starać się wspierać i pomagać swoim pracownikom. W końcu szkołę tworzą ludzie i tutaj każde ogniwo jest równie ważne.

Pomimo tych wszystkich wyzwań należy pamiętać, że nie ma rzeczy niemożliwych i wspólnymi siłami można dojść do każdego celu. Doskonałym przykładem będą dyrektorki Beata Szymczakowska oraz Mariola Giera, które poza ciągłym nabywaniem nowej wiedzy i umiejętności, potrafią współpracować, co pozytywnie przekłada się na ich miejsce pracy. Zmiany są nam potrzebne, dlatego niewątpliwie warto walczyć o lepszą przyszłość edukacyjną.

Serdecznie zapraszamy na rozmowę z dwiema wspaniałymi dyrektorkami, Mariolą Gierą oraz Beatą Szymczykowską. Dyskutowaliśmy na temat zmian w edukacji, współpracy między dyrektorami i nie tylko! Całość znajdziecie jak zawsze na naszym kanale.

Listen to “ONDU#130: Współpraca w zmianie – Mariola Giera i Beata Szymczakowska” on Spreaker.
Udostępnij odcinek:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *